قیمت فروش ترموکوپل نوع K ؛ در این مقاله که توسط تیم پشتیبانی سنجش حرارت دقیق تهیه و نگارش شده است به موضوع قیمت فروش ترموکوپل نوع k  می پردازیم و اطلاعات خود را با شما در میان می گذاریم.

ترموکوپل نوع k یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین ترموکوپل‌، جهت اندازه‌گیری دما در دما‌های متفاوت است. این نوع ترموکوپل به دلیل داشتن نیکل مقاومت مناسبی در برابر خوردگی داشته و برای مصارف گوناگون قابل استفاده است.
با توجه به قابلیت اطمینان و دقت، این نوع ترموکوپل در گستره وسیعی از دما (از 200- درجه سانتی‌گراد تا دمای 1260 درجه سانتی‌گراد) قابل استفاده است. بهتر است برای محافظت بیشتر ترموکوپل‌ها در یک غلاف فلزی و یا سرامیکی قرار گیرند.

دسته‌بندی و عناصر تشکیل‌دهنده ترموکوپل نوع k چیست؟

همانطور که در بخش ترموکوپل توضیح داده شده، ترموکوپل نوع k از آلیاژهای متفاوتی تشکیل شده است. سر مثبت این نوع ترموکوپل، از ترکیب 90 درصد نیکل و 10 درصد کرومیوم ساخته شده است؛ سر منفی آن نیز دارای 95 درصد نیکل، 2 درصد آلومینیوم، 2 درصد منگنز و 1 درصد سیلیکون است.
در استانداردهای مختلف، سیم‌های مثبت و منفی ترموکوپل نوع k رنگ‌های متفاوتی را به خود اختصاص داده‌اند.

مزایا و معایب ترموکوپل نوع k چیست؟

مزایا و معایب این محصول را می‌توان به طور کلی در موارد زیر خلاصه کرد:
مزایا:
• پایداری بالا با توجه به آلیاژ بکار رفته در آن
• خطی سازی مناسب برای تبدیل emf به دما
• مقاومت مناسب در برابر اکسید شدن (تا دمای 1000 درجه سانتی‌گراد)
معایب:
• ضعف در محیط‌هایی که ریسک اکسید شدن وجود دارد
• مشخصه‌های emf قدیمی در قیاس با ترموکوپل‌های B,R,S

کاربرد ترموکوپل نوع k در کجاست؟

همان‌طورکه می‌دانید رنج بالای اندازه‌گیری این نوع ترموکوپل‌ها باعث فراوانی کاربرد آن‌ها شده است. ترموکوپل نوع k توانایی اندازه‌گیری دما در آب، گاز، محیط‌های شیمیایی، موتورها، هیترهای صنعتی، بویلرها و بسیاری موارد دیگر را دارد. از این محصول در بیمارستان‌ها و صنایع غذایی نیز استفاده می‌گردد.

چگونگی اندازه‌گیری دما با ترموکوپل نوع k:

این محصول می‌تواند دما را به‌‌همراه یک ولت‌متر ساده اندازه‌گیری کند. بدین منظور می‌بایست ولتاژ خروجی بدست آمده را به دمای متناظر تبدیل نمود. برای ثبت داده‌ها می‌توان ترموکوپل را به یک سیستم داده‌برداری متصل کرد و داده‌ها را درون آن ذخیره نمود.
برای این منظور شرکت پایاسنس یک نرم‌افزار داده‌برداری متناسب با انواع ترموکوپل‌ها توسعه داده است؛ توسط آن می‌توان داده‌ها را در یک کامپیوتر ذخیره و نتایج را برای استفاده استخراج کرد.
در بسیاری از وسایل اندازه‌گیری دما، امکان داده‌برداری و ذخیره اطلاعات وجود ندارد. لذا به صورت خیلی ساده ترموکوپل را به یک وسیله اندازه‌گیری دما متصل کرده و دما را با آن می‌سنجیم.

خطا و تلورانس ترموکوپل نوع k چقدر است؟

در زمان انتخاب ترموکوپل باید به این نکته توجه داشت که آلیاژهای بکار رفته در ترموکوپل‌ها و خطی سازی صورت گرفته برای تبدیل emfها به دما می‌توانند باعث ایجاد خطا شوند.
در این بین، ترموکوپل نوع k دارای گستره خطایی بیشتری به نسبت دیگر ترموکوپل‌ها است. تولیدکنندگان عموماً دقت را برای گستره بزرگی که ترموکوپل‌های دیگر شامل می‌شوند در نظر نمی‌گیرند.
به‌طورکلی این محصول خطایی در حدود 2 الی 5 درجه در طیف‌های گوناگون دارد؛ به‌طور تقریبی می‌توان گفت ترموکوپل نوع k دارای 0.75 درصد خطا در دماهای مختلف است.

از ریسک‌های خرید ترموکوپل بی‌کیفیت مطلعید؟

اگر در هنگام خرید ترموکوپل نسبت به خصوصیات و ویژگی‌های آن‌ها آگاهی لازم را دارید؛ و همچنین بر کاربرد انواع مختلف آن اشراف کامل دارید ریسکی در خرید شما وجود نخواهد داشت. از طرفی بی‌دقتی در انتخاب و استفاده از ترموکوپل بی‌کیفیت، منجر به هدر رفتن سرمایه شما شده و دقت اندازه‌گیری‌تان را به شدت پایین خواهد آورد.

بهترین راه انتخاب و سفارش ترموکوپل مورد نیازتان.

با توجه به کاربردهای گسترده و تنوع ترموکوپل‌ها، می‏‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت سنجش حرارت دقیق در تماس باشید. انتخاب مناسب‌ترین محصول با توجه به کاربرد شما یکی از مواردی است که حتماً باید به آن دقت شود.
برای رفع نیازتان با شرکت سنجش حرارت دقیق در تماس باشید تا با توجه به حرفه‌تان، با کیفیت‏‌ترین و مناسب‌ترین محصول را با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار دهیم.

قیمت فروش ترموکوپل نوع k :

شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات دقیق و همچنین قیمت فروش ترموکوپل نوع k با ما در تماس باشید و از راهنمایی ها و مشاوره های رایگان کارشناسان سنجش حرارت دقیق بهره مند گردید.